NÁVOD K POUŽITÍ - Jak správně používat 3D NANOroušku FFP2/3 a přiložené filtry

JENLOGO2

Zcela zásadní je správné nasazení i následné sejmutí roušky.

Postup nasazení roušky:

 1. Než začnete roušku používat, důkladně si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou (mytí rukou by mělo následovat rovněž vždy po doteku přední části roušky).
 2. Odtrhněte obal na určeném místě a vyjměte roušku z obalu.
 3. Nasaďte roušku na obličej, tak aby překrývala nos a ústa (horní část roušky je vyztužena tvarovatelným páskem, který patří na kořen nosu).
 4. Postranní šňůrky nasaďte za uši a upravte tak, aby rouška přiléhala k obličeji. Nejprve utáhněte gumičkou šňůrky v horní části uší. Následně utáhněte v dolní části uší tak, aby rouška lemovala Vaše tváře a bradu.
 5. Přiměřeným tlakem dotvarujte nosní výztuhu roušky kolem kořene nosu. 

expertgel-navod

Postup snímání roušky:

 1. Roušku sejměte z obličeje pomocí záušních šňůrek.
 2. Po sejmutí roušky si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou.

Postup vkládání přiložených nano filtrů:

 1. Před vyjmutím filtru z obalu si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou.
 2. Filtr vyjměte z obalu a vložte do připravené roušky.
 3. Postranní části filtru vsuňte do vnitřních kapes roušky (špičatější část filtru patří do horní vyztužené části roušky).

* Přiložené vkládací nano filtry doporučujeme používat na všech místech, kde dochází k pohybu osob v menší vzdálenosti než 2 m od sebe. Dále pak v prostorech se zvýšeným počtem osob, uzavřených prostorech a všude tam, kde je zvýšené riziko přenosu infekčních chorob.

expertgel-kratka

Ochrana a opakované nošení roušky:

NANOroušku po kratší době nošení stačí z přední i zadní strany vydesinfikovat dezinfekčním sprejem Expertgel. Po důkladném zaschnutí je pak rouška znovu připravena k použití.

Po delší době používání doporučujeme NANOroušku vyprat ručně nebo v pračce při teplotě 30°  C. POZOR: ROUŠKU VŽDY PERTE BEZ AVIVÁŽE, BĚLIDEL A DALŠÍCH AGRESIVNÍCH PŘÍPRAVKŮ. ROUŠKU NESUŠTE V SUŠIČCE A NEŽEHLETE. Po uschnutí je možné roušku opětovně použít. Rouška je určena na 200 a více praní.

Ochrana a opakované nošení přiložených filtrů:

Po 8 hodinách užívání filtr vyjměte z NANOroušky a vydesinfikujte z obou stran pomocí dezinfekčního spreje Expertgel (POZOR: úplné promočení filtru je nežádoucí). Po uschnutí filtru je možné jej opět použít. Aby byla zachována životnost filtru, opakujte tento postup maximálně 10x.

Upozornění:

 • Veškeré příslušné certifikáty naleznete na stránkách www.expertgel.cz/certifikaty-ffp2-ffp3/
 • Samotná nano rouška s vloženým filtrem není jedinou ochranou, je potřeba dodržovat i ostatní doporučení pro ochranu zdraví.
 • Vždy se ujistěte, že máte výrobek správně nasazen a je kompletní.
 • Tento prostředek není ohnivzdorný, nepoužívejte jej tak v přímém kontaktu s otevřeným ohněm.
 • NANOrouška s přiloženým filtrem je vhodná pro děti od 12 let.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení