NÁVOD K POUŽITÍ - Jak správně používat 3D NANOroušku FFP2/3 a přiložené filtry

JENLOGO2

Zcela zásadní je správné nasazení i následné sejmutí roušky.

Postup nasazení roušky:

 1. Než začnete roušku používat, důkladně si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou (mytí rukou by mělo následovat rovněž vždy po doteku přední části roušky).
 2. Odtrhněte obal na určeném místě a vyjměte roušku z obalu.
 3. Nasaďte roušku na obličej, tak aby překrývala nos a ústa (horní část roušky je vyztužena tvarovatelným páskem, který patří na kořen nosu).
 4. Postranní šňůrky nasaďte za uši a upravte tak, aby rouška přiléhala k obličeji. Nejprve utáhněte gumičkou šňůrky v horní části uší. Následně utáhněte v dolní části uší tak, aby rouška lemovala Vaše tváře a bradu.
 5. Přiměřeným tlakem dotvarujte nosní výztuhu roušky kolem kořene nosu. 

expertgel-navod

Postup snímání roušky:

 1. Roušku sejměte z obličeje pomocí záušních šňůrek.
 2. Po sejmutí roušky si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou.

Postup vkládání přiložených nano filtrů:

 1. Před vyjmutím filtru z obalu si omyjte ruce alkoholem, dezinfekčním mýdlem nebo gelem a vodou.
 2. Filtr vyjměte z obalu a vložte do připravené roušky.
 3. Postranní části filtru vsuňte do vnitřních kapes roušky (špičatější část filtru patří do horní vyztužené části roušky).

* Přiložené vkládací nano filtry doporučujeme používat na všech místech, kde dochází k pohybu osob v menší vzdálenosti než 2 m od sebe. Dále pak v prostorech se zvýšeným počtem osob, uzavřených prostorech a všude tam, kde je zvýšené riziko přenosu infekčních chorob.

expertgel-kratka

Ochrana a opakované nošení roušky:

NANOroušku po kratší době nošení stačí z přední i zadní strany vydesinfikovat dezinfekčním sprejem Expertgel. Po důkladném zaschnutí je pak rouška znovu připravena k použití.

Po delší době používání doporučujeme NANOroušku vyprat ručně nebo v pračce při teplotě 30°  C. POZOR: ROUŠKU VŽDY PERTE BEZ AVIVÁŽE, BĚLIDEL A DALŠÍCH AGRESIVNÍCH PŘÍPRAVKŮ. ROUŠKU NESUŠTE V SUŠIČCE A NEŽEHLETE. Po uschnutí je možné roušku opětovně použít. Rouška je určena na 200 a více praní.

Ochrana a opakované nošení přiložených filtrů:

Po 8 hodinách užívání filtr vyjměte z NANOroušky a vydesinfikujte z obou stran pomocí dezinfekčního spreje Expertgel (POZOR: úplné promočení filtru je nežádoucí). Po uschnutí filtru je možné jej opět použít. Aby byla zachována životnost filtru, opakujte tento postup maximálně 10x.

Upozornění:

 • Veškeré příslušné certifikáty naleznete na stránkách www.expertgel.cz/certifikaty-ffp2-ffp3/
 • Samotná nano rouška s vloženým filtrem není jedinou ochranou, je potřeba dodržovat i ostatní doporučení pro ochranu zdraví.
 • Vždy se ujistěte, že máte výrobek správně nasazen a je kompletní.
 • Tento prostředek není ohnivzdorný, nepoužívejte jej tak v přímém kontaktu s otevřeným ohněm.
 • NANOrouška s přiloženým filtrem je vhodná pro děti od 12 let.